Sab - AT

Basın bülteni

Paris, 18 Mart 2014


SAB AT, En Çok Satan 5 Evrensel Bankacılık Sistemi Arasında

SAB AT, 2014 IBS Satış Ligi Tablosuna göre En Çok Satan 5 Evrensel Bankacılık Sistemi arasında gösterildi.

SAB - At

Finansal teknoloji piyasasında bağımsız, ayrıntılı haber, araştırma ve analiz için kesin kaynak olan IBS Intelligence, SAB AT temel bankacılık çözümünü 2014 Satış Ligi Tablosu’nda ilk 5’te gösterdi.

SAB 2013’te oldukça kısıtlı kalan piyasada büyümeyi gören sadece birkaç tedarikçiden biri oldu. SAB AT çözümü, bugüne kadar 25 ülkede 26’dan fazla finansal kuruluşta 20 yılı aşkın süredir evrensel temel bankacılık çözümlerinde türünün en iyisidir.

SAB AT, lisans moduna ek olarak, Avrupa ve Afrika’da 26’dan fazla mali kuruluşta hizmet- yazılım olarak ya da "SaaS" modeli altında da konuşlandırılmış ve uygulanmıştır.

2013’te SAB’ın perakendeden kurumsal, özel, yatırım ve İslami finans kuruluşlarına kadar farklı coğrafyalarda ve farklı finans segmentlerinde anlaşmalar yaptığını vurgulamak gerekir.

IBS Direktörü ve Baş Editörü Martin Whybrow, 5 Mart 2014 tarihli araştırmasında "Hayatta kalan tek Fransız tedarikçi SAB’ın durumu iyi görünüyor, bir ölçüde Viveo’nun Temenos tarafından satın alınması sonucunda geriye kalan boşlukta gelişiyor. 2012’de yedi ve 2013’te sekiz birincilikle, son iki yılda genelin tersine bir eğilin gösterdi. Son başarıların altısı Fransa’da, biri Cezayir’de (Banque de Developpment Local) idi ve Türkiye’deki yerel iş ortağı Yaz Bilgi Sistemleri ile birlikte Türk Ticaret Bankası’yla kayda değer bir pazara giriş gerçekleştirildi. Bunlardan bazıları Viveo’nun yerini almakla gerçekleşti." dedi.

SAB Group Başkanı Olivier Peccoux : "IBS 2014 Satış Ligi Tablosu’ndaki bu derece, Avrupa ve dünyadaki diğer piyasa takdirleriyle birlikte, stratejik seçimlerimizi ve şirketimizin uluslararası geleceğine olan güvenimizi pekiştiriyor. Bankalar taahhüdümüze güvenebilirler, zira hiçbir müşterimiz hiçbir zaman bizden vazgeçmedi ve projelerimizi her zaman hayata geçene kadar yürütüyoruz; küresel rekabet avantajımızı yerele aktardığımız yerlerde büyümeye devam edeceğiz" yorumunda bulundu.


SAB Hakkında
Kısaca SAB SAB iletişim
• 1989’dan beri Fransız temel bankacılık lideri
• Perakende bankacılık, kurumsal bankacılık, yatırım bankacılığı ve varlık yönetimini kapsayan evrensel bankacılık
• Uçtan uca bankacılık, Modüler tam entegre çözüm: 250’den fazla modül
• İleri Teknoloji Çerçevesi; Web, J2EE5, SOA, EDA, ...
• 25 ülkede 200’den fazla finansal kuruluş
Eposta: sales@sab2i.com
Web sitesi: www.sab2i.com
LinkedIn: http://www.linkedin.com/company/sab2i
Twitter: http://www.twitter.com/SAB Banking