+90 0212 288 53 73

Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü,Teknoloji Geliştirme Bölgesi, A2 Blok,No:Z02,Esenler/İSTANBUL

Biz Kimiz?

"Geçmişten Geleceğe: YAZ Bilgi Sistemleri"

1992 yılında Mardata adıyla başlayan şirketimiz, sürekli dönüşümün ve müşteri odaklı yeniliklerin ön planda olduğu bir serüvene adım attı. İlk yıllarda stratejik büyümelerle birlikte, 1994 yılında Baysis olarak kendini tanımladı. 2002 yılı itibarıyla ise YAZ Bilgi Sistemleri adını aldı.

YAZ, kökenlerini finans sektöründeki Core Banking yazılım çözümlerinden almıştır. Bu uzmanlık, zaman içinde sadece bir sektörle sınırlı kalmayarak geniş bir yelpazeye yayıldı. Şirketimiz, iş süreçleri yönetimi, dış kaynak kiralama, organizasyonel verimlilik, iş zekası kullanımı, donanım tedariki ve siber güvenlik gibi alanlarda anahtar teslimi projeler üreterek, sektörler arası köprüler kurdu.

Geçmişten bugüne, YAZ Bilgi Sistemleri, teknoloji ve inovasyonun sınırlarını zorlayan bir yaklaşımla büyüdü. Müşteri memnuniyeti odaklı çalışma anlayışımız ve standartların üzerinde çözüm üretme gayretimiz, şirketimizi sektördeki öncü bir konuma taşıdı.

Bugün, küresel ve yerel düzeyde pek çok sektörde etkili olan bir şirket olarak, YAZ, yenilik ve teknolojiyi bir araya getirerek, müşterilerine dijital dönüşümünde liderlik ediyor. Geleceğe odaklanarak, sürekli olarak değişen ihtiyaçlara uyum sağlamak için çalışmalarımızı güçlü bir temel üzerine inşa ediyoruz.

YAZ Bilgi Sistemleri olarak, gelecekte de dönüşümü şekillendirmeye ve müşterilerimizin büyümesine katkıda bulunmaya devam edeceğiz. Müşteri memnuniyeti ve teknolojik mükemmeliyet için çalışmalarımızı sürdürerek, başarılarımızı geleceğe taşımak için kararlılıkla ilerliyoruz.

Biz Kimiz?

Sektörde YAZ Farkı

YAZ Bilgi Sistemleri : “Teknolojideki Fark Yaratan İnovasyon"

Her şirket teknolojiyi kullanır, ama YAZ Bilgi Sistemleri olarak, teknolojiyi dönüştüren, işlevsel kılan ve fark yaratan bir vizyonla kullanıyoruz. Biz, sadece çözümler sunmuyoruz, aynı zamanda müşterilerimizin dönüşüm yolculuğunda birer ortak olarak ilerliyoruz.

Farkımız, sadece teknolojiyi değil, teknolojik potansiyeli müşterilerimizin hizmetine sunma şeklimizdedir. Süreçleri sadece otomatize etmekle kalmıyor, aynı zamanda iyileştiriyor, optimize ediyor ve geleceğe yönlendiriyoruz. Yenilikçi yazılım çözümlerimiz ve sistem altyapılarımız, sektörler arası köprüler kurarak, müşterilerimizin ihtiyaçlarına yönelik özelleştirilmiş çözümler sunuyor.

Müşteri odaklı yaklaşımımız, başarımızın temel taşıdır. Her müşteriye bir değer olarak hizmet sunarız ve onların ihtiyaçları, hedefleri ve başarıları bizim için önceliklidir. Bu nedenle, müşterilerimizle yakın iş birlikleri kuruyor, onların sorunlarına çözüm bulmada teknolojiyi bir araç olarak kullanıyoruz.

YAZ Bilgi Sistemleri olarak, sadece bir teknoloji sağlayıcısı değil, bir çözüm ortağı olarak ön plana çıkıyoruz. Güçlü ve deneyimli ekibimiz, sektördeki son teknoloji trendlerini takip ediyor ve müşterilerimize en güncel çözümleri sunuyor. Bu da bizi sadece bir adım öne çıkarmıyor, aynı zamanda müşterilerimizin dönüşümünü hızlandırıyor.

Biz, sadece iş yapmak için değil, geleceği birlikte inşa etmek için buradayız. YAZ Bilgi Sistemleri olarak, teknolojinin gücünü ve esnekliğini kullanarak, müşterilerimizin büyümesine ve başarısına katkıda bulunmak için kararlılıkla ilerliyoruz. 

Bilgi Sistemlerinde güvenilir çözüm ortağınız, YAZ.

Misyonumuz

Misyon

YAZ, müşterilerinin başarısı için öncelikle müşteri odaklı bir yaklaşım benimseyerek, global ve yerel ölçekte özelleştirilmiş yazılım çözümleri ve sistem altyapıları sunar. Müşteri ihtiyaçlarına hızlı, esnek ve yenilikçi yanıtlar vererek, endüstri standartlarını aşmayı hedefleriz. 

Misyonumuz, sürekli olarak yeni fikirler geliştirerek, teknolojideki değişimi önceden belirleyen ve sürdüren bir konumda olmak ve her aşamada mükemmeliyeti sağlamaktır. 

Bu arada, güvenilirlik, kalite ve dürüstlük ilkeleriyle hareket ederek, müşterilerimize ve topluma değer katmayı sürdürülebilir bir şekilde sağlamaktır.

Vizyon

YAZ, teknoloji dünyasında global ve yerel ölçekte dönüşüm sağlamak için ileri teknolojiyle entegre, yenilikçi yazılım çözümleri ve sistem altyapıları sunmaktadır.

Vizyonumuz, sınırları zorlayan ve sektörü şekillendiren bir lider olarak tanınmak ve müşterilerimizin başarılarını desteklemek üzere teknolojinin sunduğu en gelişmiş çözümleri sağlamaktır.

Gelecekteki dijital dünyanın temellerini oluştururken, en iyi yazılım ve sistem altyapılarıyla donanmış bir dünya yaratma hedefimizle ilerliyoruz.

Vizyonumuz
Kalite Politikamız

Kalite Politikamız

"Yurtiçinde ve Yurtdışında güvenirliği, kaliteli hizmeti, proje başarıları, sunulan ürün ve hizmette farklılıkları ile global marka olmak; müşterilerimize, çalışanlarımıza kattığımız değeri sürekli ve belirgin bir biçimde arttırmak için";


Müşterilerimizin ihtiyaçlarına odaklanarak, onların beklentilerini aşan çözümler sunmayı taahhüt ediyoruz.

Yurtiçi ve yurtdışında yazılım ürünlerimizin ve hizmetlerimizin kalitesini sürekli olarak geliştirmek için 30 yılı aşan iş tecrübemiz ile birleştirip kalite standartlarını sürekli gözden geçiriyor ve iyileştiriyoruz.

Müşteri verilerinin güvenliği ve gizliliği konusundaki en üst düzeyde hassasiyetle çalışarak, güvenilir ve güvenli yazılım çözümleri sunmayı garanti ediyoruz.

Sürekli öğrenme ve gelişme prensibiyle, süreçlerimizi, teknolojimizi ve ekiplerimizi sürekli olarak iyileştirmeye ve güncellemeye önem veriyoruz. ARGE yatırımı yaparak, ürün ve hizmetlerimiz gelişmeleri sağlamak ve yeni teknolojiler ile yeni pazarlar yaratmayı sürdürüyoruz.

COBIT implemantasyonunun gerçekleştirilmesi için Şirket içi gerekli çalışmaların yapılması ve elde edilen deneyimin satılabilir bir servis haline getirilmesini sağlamaya önem veriyoruz.

Bankacılık sektörüne özgü yasal düzenlemelere ve standartlara tam uyum sağlamak için sürekli olarak yasal gereklilikleri takip ediyoruz ve uyguluyoruz.

BGYS Politikamız

YAZ olarak, bilgi varlıklarının güvenliğini sağlamak ve korumak için Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi'ni benimsiyoruz. Müşterilerimize ve paydaşlarımıza karşı sorumluluklarımızı yerine getirirken, bilginin doğruluğu, gizliliği, bütünlüğü ve kullanılabilirliği gibi temel özelliklerini korumak en yüksek önceliğimizdir.

Amaçlarımız

  • Şirketimiz, bilgi güvenliği politikalarını belirlemiş ve bu politikaların tüm çalışanlar tarafından anlaşılmasını ve uygulanmasını sağlamayı taahhüt eder.
  • Bilgi varlıklarımızın risklerini belirleyip değerlendirir ve uygun önlemleri alarak bu riskleri minimize etmeyi hedefleriz.
  • Çalışanlarımıza düzenli eğitimler sağlayarak, bilgi güvenliği konusunda farkındalığı artırmayı ve herkesin sorumluluklarını anlamasını sağlarız.
  • Bilgi varlıklarını korumak için kontrol yapıları kurarız. Bu sayede, yetkisiz erişimleri engeller ve veri bütünlüğünü koruruz.
  • Olayları izler, raporları inceler ve gerekli düzeltici faaliyetleri hızla uygularız. Bu sayede olası güvenlik ihlallerini minimize ederiz.

Uygulama Taahhüt ve Politikamız

  • Bilgi varlıklarının doğruluğunu ve güvenilirliğini sağlamak için gerekli kontrolleri kurar ve sürekli olarak denetleriz.
  • Bilgiye erişimi yönetir ve bu erişimin izlenebilir ve açıklanabilir olmasını sağlarız.
  • Bilgi varlıklarının gerçekliğini ve yapılan işlemlerin izlenebilirliğini sağlayarak inkâr edilemezliği garanti altına alırız.
  • Bilgi varlıklarının gizliliğini ve gizlilik korumasını sağlamak için gerekli önlemleri alırız ve bu konuda sürekli iyileştirme ve izleme yaparız.

Bilgi güvenliği konusunda sürekli olarak iyileştirmeyi ve bu politikanın şirket içinde ve dışında benimsenmesini teşvik etmeyi taahhüt ediyoruz. BGYS, çalışanlarımızın eğitimi, süreçlerimizin iyileştirilmesi ve teknolojik gelişmelerle birlikte sürekli olarak gözden geçirilerek güncellenir ve geliştirilir.

back to top

Sizi Arayalım

lets-call-you-icon

İletişime Geçin

Bu web sitesi çerezleri kullanır. Web sitesinde gezinmeye devam ederek, çerez kullanımını kabul etmiş olursunuz.